سوالات متداول کوشا ریزپردازه


1. ردیاب راه‌اندازی اولیه نمی‌شود؟

قبل از هر کاری، از صحت عملکرد سیم‌کارت ردیاب، شارژ کافی آن و نحوه جاگذاری صحیح آن در ردیاب مطمئن شوید. سپس مطمئن شوید که فرآیند نصب ردیاب توسط نصاب مجاز KRP انجام شده باشد و ردیاب بدرستی نصب شده باشد.

حال دقت کنید که در هنگام راه‌اندازی، شماره سریال 8 رقمی ردیاب، شماره سیم کارت ردیاب و شماره سرگروه (مالک ردیاب) را بدرستی وارد کرده باشید. جهت راه‌اندازی صحیح KRP، ردیاب باید در مکانی باشد که تحت پوشش شبکه موبایلی قرار داشته باشد.

اگر پیام خطای "اطلاعات وارد شده نامعتبر است و یا نصب ردیاب مشکل دارد" را دریافت کردید، بررسی کنید که شماره سریال ردیاب و شماره سیم کارت آن را بدرستی وارد کرده باشید و سیم کارت ردیاب تحت پوشش شبکه موبایلی بوده و شارژ کافی داشته باشد.

اگر پیام خطای "این ردیاب قبلا راه‌اندازی شده است" را دریافت می‌کنید، بررسی کنید که قبلا ردیاب شما راه‌اندازی نشده باشد. در صورت یکبار راه‌اندازی کردن ردیاب، امکان راه‌اندازی مجدد آن وجود ندارد.

2. کد تایید ورود به برنامه را از کجا دریافت کنم؟

معمولا کد تایید به شماره‌ای که شما برای ورود به برنامه وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود. بنابراین مطمئن شوید که شماره همراه خود را درست وارد کرده‌اید.

در گوشی‌های اندرویدی پس از دریافت کد تایید پیامکی، به صورت خودکار، کد تایید دریافت شده و جهت ورود به برنامه استفاده می‌شود. در صورتی که پس از مدتی (معمولا بیش از 30 ثانیه) کد تایید را دریافت نکردید، سامانه KRP به صورت خودکار با شما تماس گرفته و کد تایید صوتی برای شما خوانده می‌شود.

3. کد تایید ورود به برنامه به صورت خودکار پر نمی‌شود؟

کد تایید فقط در گوشی‌های اندرویدی به صورت خودکار دریافت و پر می‌شود.

برخی از برنامه‌های مدیریت پیامک، مانع از دسترسی سایر برنامه‌ها به پیامک‌های دریافتی می‌شوند (برای مثال برنامه GO SMS). در صورتی که از این برنامه‌ها استفاده می‌کنید، لطفا تنظیمات آن‌ها را به نحوی تغییر دهید که امکان دسترسی پیامک برای سایر برنامه‌ها فراهم شود و یا در صورت نبود چنین تنظیمی، این برنامه‌ها را از روی گوشی خود حذف نمایید.

4. چرا پیام "مجوزهای لازم جهت اجرای KRP وجود ندارد" دریافت می‌کنم و برنامه بسته می‌شود؟

برنامه KRP جهت اجرا بر روی گوشی هوشمند شما، به برخی از مجوزها همچون "دسترسی به حافظه جانبی"، "دسترسی به شبکه و اینترنت"، "دسترسی به ماژول GPS" و ... نیاز ضروری دارد. این مجوزها به صورت خودکار در هنگام نصب برنامه اندروید بررسی و دریافت می‌شود. در برخی از گوشی‌ها (معمولا گوشی‌های سامسونگ) امکان گرفتن و اختصاص مجوز به برنامه‌ها پس از نصب وجود دارد (این کار معمولا از طریق منوی تنظیمات انجام می‌گیرد). لطفا مطمئن شوید که کلیه مجوزهای درخواستی KRP به آن داده شده باشد.

در گوشی‌های iOS معمولا مجوزها در زمان اجرای برنامه از شما درخواست می‌شود، لطفا این درخواست‌ها را تایید نمایید.

5. پیام "خطا در اتصال به سرور" دریافت می‌کنم. چرا؟

شما به اینترنت متصل نیستید. لطفا تنظیمات شبکه یا اینترنت خود را بررسی نمایید.

6. به اینترنت متصل هستم ولی در داشبورد همچنان "در جستجوی شبکه" بر روی لوگو KRP نمایش داده می‌شود؟

اگر مطمئن هستید که ارتباط گوشی شما با اینترنت برقرار است. مدتی (حداکثر حدود 3 دقیقه) صبر کنید تا برنامه به سامانه KRP متصل شود. در صورتی که پس از گذشت زمان موردنظر، باز هم پیام "در جستجوی شبکه" را می‌بینید، لطفا از برنامه خارج شده و برنامه را به صورت کامل از حافظه در حال اجرا خارج نمایید و مجدد وارد برنامه شوید.

7. چرا وضعیت خودروی من در داشبورد بروزرسانی نمی‌شود؟

در ابتدا، مطمئن شوید که به اینترنت متصل هستید و لوگو KRP در داشبورد واضح دیده می‌شود. در صورتی که بر روی لوگو عبارت "در جستجوی شبکه" نمایش داده می‌شود، به سوال مورد نظر در همین لیست مراجعه نمایید.

در صورت اتصال به اینترنت، وضعیت داشبورد با دریافت داده از ردیاب بروز رسانی خواهد شد. بنابراین بروز نشدن داشبورد به معنای عدم دریافت داده از ردیاب می‌باشد. عدم دریافت داده ممکن است بدلیل اتمام شارژ سیم‌کارت ردیاب باشد، بنابراین از شارژ کافی سیم کارت ردیاب مطمئن شوید.

8. چرا وضعیت خودروی من در داشبورد با تاخیر بروزرسانی می‌شود؟

ممکن است حالت ارسال داده شما در حالت بهینه باشد. اگر تمایل دارید تا داشبورد شما سریع‌تر بروزرسانی شود، حالت ارسال داده ردیاب خود را به لحظه‌ای تغییر دهید. تغییر حالت ارسال داده برای سرگروه از طریق منوی امکانات در برنامه فراهم است. در کنار این، پوشش شبکه موبایلی مکان فعلی خودرو و مکان فعلی گوشی شما، در سرعت بروزرسانی داشبورد تاثیر مستقیم دارد.

9. چرا گوشی من آژیر می‌کشد؟

در صورتی که خطر سرقت (حمل با جرثقیل، قطع باطری خودرو و یا هشدار دزدگیر) برای خودروی شما رخ دهد، آنگاه پیامکی از سامانه KRP برای شما ارسال می‌شود و گوشی شما با دریافت آن پیامک صدای آژیر پخش می‌کند و شما را از خطر موردنظر مطلع می‌نماید.

10. چرا پیامک "خطر سرقت" خودرو برای من ارسال شده است؟

دریافت پیامک سرقت توسط شما به معنای وجود یک تهدید سرقت بالقوه (حمل با جرثقیل، قطع باطری خودرو و یا هشدار دزدگیر) برای خودرو شما می‌باشد. در متن پیامک دریافتی، نام خودرو، علت تشخیص سرقت و زمان رخداد خطر سرقت آمده است. در چنین شرایطی شما باید از امن بودن شرایط خودرو خود مطمئن شوید.

11. فرمان قطع برق صادر کرده‌ام، ولی همچنان خودرو روشن است. چرا؟

در سامانه KRP جهت تامین ایمنی خودرو و سرنشینان آن، تا زمانی که سرعت خودرو در حال حرکت، به زیر 30 کیلومتر در ساعت نرسد، خودرو خاموش نخواهد شد. اعتبار هر فرمان قطع برق حدودا 30 دقیقه از زمان صدور می‌باشد و در صورتی که در این مدت زمان، امکان اجرای فرمان وجود نداشته باشد (خودرو با سرعت بالا در حال حرکت باشد و یا خودرو داده جدید به سامانه ارسال نکند)، فرمان قطع برق منقضی می‌شود.

فرمان قطع برق صادر شده توسط شما و وضعیت اجرای آن در زیرمنوی فرامین در منوی امکانات برنامه (در بخش بیشتر) قابل مشاهده می‌باشد. در صورتی که در جلوی فرمان قطع برق، عبارت "اجرا نشده" آمده است. یعنی هنوز فرمان قطع برق توسط سامانه KRP اجرا نشده است. عبارت "منقضی شده" به معنای این است که فرمان مورد نظر منقضی شده است و نبود هیچگونه عبارتی به معنای اجرای موفقیت آمیز فرمان صادر شده می‌باشد.

در صورت اجرای موفق فرمان قطع برق، هشدار قطع برق برای شما صادر می‌شود. در صورتی که هشدار قطع برق را دریافت کردید ولی همچنان خودرو شما روشن است، احتمالا مشکلی در نصب ردیاب شما وجود دارد و باید به نصاب مجاز KRP مراجعه نمایید.

12. فرمان وصل برق صادر کرده‌ام، ولی همچنان خودرو روشن نمی‌شود. چرا؟

وصل برق به صورت مستقیم توسط سامانه KRP بر روی خودرو شما انجام می‌گیرد. در صورت اجرای موفقیت آمیز فرمان وصل برق، هشدار مورد نظر آن برای شما ارسال می‌شود. در صورت گذشت بیش از 1 دقیقه از زمان صدور فرمان وصل برق و عدم دریافت هشدار اجرای موفقیت آمیز آن، لطفا مطمئن شوید که خودروی شما در مکانی متوقف است که تحت پوشش شبکه موبایلی قرار دارد.

در صورتی که هشدار اجرای موفق فرمان وصل برق را دریافت کردید ولی خودرو شما همچنان روشن نمی‌شود، احتمالا مشکل از ردیاب KRP نبوده و نقص فنی در سایر تجهیزات خودرو شما وجود دارد.

13. چرا قطع برق با تاخیر اجرا می‌شود؟

در سامانه KRP جهت تامین ایمنی خودرو و سرنشینان آن، خودرو در سرعت بالا خاموش نخواهد شد. بنابراین تا زمانیکه امکان اجرای فرمان قطع برق وجود نداشته باشد (خودرو با سرعت بالا در حال حرکت باشد و یا خودرو داده جدید به سامانه ارسال نکند)، فرمان قطع برق به تاخیر می‌افتد.

14. چرا وصل برق با تاخیر اجرا می‌شود؟

وصل برق به صورت پیامکی توسط سامانه KRP بر روی خودرو شما انجام می‌گیرد. در شرایط عادی اجرای این فرمان حدود 30 ثانیه طول می‌کشد. در صورت ایجاد اختلال در شبکه پیامکی کشور و یا پوشش نامناسب شبکه موبایلی مکان فعلی خودرو، اجرای این فرمان با تاخیر می‌افتد.

15. چرا پیام "فضای کافی جهت دانلود نقشه وجود ندارد" دریافت می‌کنم؟

برای ذخیره نقشه و اطلاعات مربوط به آن بایستی حداقل 100 مگابایت فضای خالی بر روی حافظه جانبی گوشی شما، موجود باشد. در صورت دریافت این پیام، لطفا فضای خالی حافظه جانبی خود را افزایش دهید (برای مثال فایل‌ها یا برنامه‌هایی که به آنها نیازی ندارید را حذف نمایید).

16. چرا ولتاژ باتری در داشبورد صفر است؟

ولتاژ باتری خودرو در صورتی دریافت می شود که آخرین موقعیت خودرو به صورت اینترنتی دریافت شود. در صورت دریافت موقعیت خودرو به صورت پیامکی ولتاژ خودرو صفر نمایش داده می‌شود.